محمد نوریزاد: ما با هر شبکه‌ای که بتوانیم مصاحبه می‌کنیم و مفاسد شما را فریاد خواهیم زد

محمد نوریزاد: ما با هر شبکه‌ای که بتوانیم مصاحبه می‌کنیم و مفاسد شما را فریاد خواهیم زد

محمد نوریزاد: ما با هر شبکه‌ای که بتوانیم مصاحبه می‌کنیم و مفاسد شما را فریاد خواهیم زد

محمد نوریزاد در تحلیل هفتگی خود با شبکه جهانی «دُرّ تی وی» با پرداختن به اظهارات دادستان تهران و تصمیم شورای‌عالی امنیت ملی مبنی بر جرم دانستن مصاحبه افراد با رسانه‌های خارجی گفت: این اظهارات و تصمیمات از جنس ممنوع‌التصویر کردن آقای خاتمی است که البته انتظار می‌رفت ایشان به این حکم اعتراض می‌کرد.

نوریزاد افزود: اگر مردم ایران نتوانند حرف خود را با شبکه‌های مختلف بزنند، پس که هستند و چه هویتی دارند؟ و سوال این‌جاست که این حضور کجا باید نشان داده شود؟

این هنرمند منتقد اظهار کرد: اگر صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران با بنده مصاحبه کند من تعهد خواهم داد که با هیچ شبکه خارجی مصاحبه نخواهم کرد، ولی وقتی شاهدیم هیچ مجرایی برای سخن گفتن نداریم ناچاریم که از تریبونهای مختلف برای سخن گفتن استفاده کنیم و این عین درستی و حق است.

محمد نوریزاد گفت: مگر ما مردم مانده در قفسیم که به ما ذره ذره نان بدهید که نمیریم؟ بعد هویت ما را انکار کنید، مرتب مورد تحقیر قرامان دهید، اموالمان را غارت کنید، دزدی‌های کلان انجام دهید، آبروی ما را در جهان ببرید و یا در بیت رهبری فلان قاری قران اعمال غیر اخلاقی را مرتکب شود، ولی سیستم قضایی تنها و تنها ما را ببیند، ما که طالب حقیم! آن‌گاه بگویید که اجازه مصاحبه ندارید و روزنامه‌ها هم حق انتشار مطالب و تصاویر شما را ندارند!

نوریزاد افزود: به عنوان مثال مادر ستار بهشتی و مادر مصطفی کریم بیگی که برادران زحمت کشیدند و با شلیک تیر مستقیم به مغز مصطفی او را از پای درآوردند، صدای خود را به کجا منتقل کنند؟ خانم گیتی پورفاضل وکیل خانواده ستار بهشتی گفت، من قاتل ستار را در دادگاه دیدم که در حضور قاضی اعتراف کرد که ستار در زیر ضربات مشت و لگد من جان داد، و این یک سند مسلم است، ولی هیچ‌کس پاسخگو نیست واین اوج نامردی است که به مادر ستار دستور دهید با هیچ رسانه‌ای صحبت نکند.

محمد نوریزاد اظهار کرد: ما به هیچ‌وجه این قاعده را قبول نداریم به این دلیل که سوی دیگر این ماجرا وصل می‌شود به جیب‌های گشاد عبا و عمامه‌هایی که اموال این مردم را غارت کرده اند و تا توانسته‌اند زده‌اند و کشته‌اند، این که شما دستور دهید کسی با هیچ شبکه‌ای مصاحبه نکند به درد خودتان می‌خورد، نه بنده و نه هیچ انسان منصف و درستی این را نمی پذیرد.

نوریزاد گفت: ما با هر شبکه‌ای که بتوانیم مصاحبه می‌کنیم و مفاسد شما را افشاء می‌کنیم، اگر عرضه دارید به صداوسیما بگویید با ما مصاحبه کند و ما هم با شبکه‌های دیگر مصاحبه نخواهیم کرد و خواهیم گفت که ما در سرزمینی زندگی میکنیم که هیچ مسئولی پاسخ‌گوی عواقب کار خود نیست.

این هنرمند منتقد در پایان گفت: ما به این بخشنامه شما مبنی بر مصاحبه نکردن با رسانه‌ها به هیچ‌وجه عمل نمی‌کنیم و شما هم هر کاری که از دست‌تان بر میآید انجام دهید.

 لینک مصاحه در یوتیوپ: https://www.youtube.com/watch?v=_KMckiSYMJ0&feature=youtu.be

 ندا، نهضت دفاع از حقوق بشر:

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا